Budżet Obywatelski

Więcej zieleni na ul. Grochowskiej i Zwycięzców

Celem projektu jest zwiększenie przestrzeni terenów zieleni w pasie drogowym na ul. Grochowskiej i Zwycięzców. W ramach projektu planowane jest powiększenie terenów zielonych zamiast wygrodzonych części chodników.

Projekt dopuszczony do głosowania


Bezpieczne i Zielone ulice Pragi Południe II

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg oraz zwiększenie przestrzeni terenów zieleni w pasie drogowym na ulicach Pragi Południe zarządzanych przez Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Praga-Południe na obszarze Kamionka, Grochowa oraz Saskiej Kępy.

Projekt dopuszczony do głosowania


Piękna ulica Francuska – zielona i bezpieczna

W ramach projektu planowane jest przywrócenie stanu ulicy do stanu z rewitalizacji z 2010 tj. m.in. montaż ławek, stojaków na rowery, powiększenie terenów zielonych w miejscach wyłączonych z ruchu oraz nasadzenie nowych dużych drzew aby ulica Francuska była znów piękną i zieloną wizytówką Saskiej Kępy.

Bezpieczeństwo ruchu jest bardzo ważnym celem projektu, w szczególności w pobliżu skrzyżowań oraz przejść dla pieszych gdzie należy poprawić widoczność pieszych. Cel zostanie osiągnięty poprzez zastosowanie zieleni niskiej w miejscach wyłączonych z ruchu (P-21).

Projekt zdobył 796 głosów mieszkańców Saskiej Kępy (I miejsce) i jest w trakcie realizacji przez ZDM.


Przyjazny przystanek – wygodne ławki dla mieszkańców

Projekt polegał na montażu dwóch dodatkowych ławek po północnej stronie wiaty przystankowej przystanku ZTM FRANCUSKA 01 aby zapewnić osobom oczekującym – seniorom, dzieciom i innym – możliwość wygodnego oczekiwania na autobusy linii 117, 138, 146 i 147.

Projekt zdobył 711 głosów mieszkańców Saskiej Kępy (III miejsce) i został zrealizowany przez ZTM.